Co nabízím

kuba_003
kuba_004
kuba_012

Toužíte poznat pravou tvář Kuby? Neláká vás luxus hotelových resortů, ale chcete poznat skutečný život a zažít autentická setkání s obyčejnými Kubánci? Nezaručuji, že Kubu dokážete plně pochopit.  Návštěva tohoto překrásného ostrova je hlubokým zážitkem na celý život.

Nádherná divoká příroda, pohoří Sierra Maestra, nejvyšší hora Kuby Pico Turquino, národní park La Mula, Havana, Santiago de Cuba (přesun nočním autobusem přes celý ostrov), letovisko Varadero, koupání na opuštěných plážích… Cestování místní dopravou, ubytování přímo v kubánských rodinách…Možnosti, které tento ostrov nabízí, jsou nepřeberné…

Pokud se rozhodnete poznat tento ostrov v mém doprovodu (za využití mých 20 letých zkušenosti s cestováním po Kubě – v posledních pěti letech jako průvodce bez CK), musím Vás upozornit na to, že náš program není vhodný pro klienty, kteří preferují pohodlí a jsou zvyklí trávit svou dovolenou v hotelových komplexech se zajištěnou stravou a hromadnými výlety v klimatizovaných autobusech.

Místo toho Vás čeká společné cestování kubánskými autobusy a různými dopravními prostředky jak na korbě náklaďáků, tak v přeplněných starých amerických autech, kde Vám Kubánci sedí i na klíně, neboť do auta se musí vejít co nejvíce cestujících. Cestovat budete za každého počasí. Jízdní řády buď neexistují, nebo se nedodržují (někdy se u cesty čeká i několik hodin, než něco pojede). Ochutnat místní stravu, kubánský rum, či doutníky můžete přímo na ulici a tím i ušetřit spoustu peněz.

S batohem na zádech můžete zažít hlad, žízeň, vedro, nepohodlí, pocit, že jste již téměř na dně… Zároveň se však díky své trpělivosti při zvládání krizových momentů budete zbavovat stresu, nervozity, ale i všech vymožeností a „nalajnovaných“ pravidel evropské civilizace. Ponořte se do klidu, kde Vás nebudou rozčilovat malicherný věci, včetně politiky, nefungujícího internetu a mobilu. A nakonec poznáte, jak se v Čechách žije dobře a proč jste zbytečně pořád s ničím nespokojeni. Zažijete jedinečnou atmosféru největšího ostrovního státu v Karibiku, který Vám dá zapomenout na malichernosti a který změní Váš pohled na dosavadní způsob svého života naplněného především konzumem.